Kultúra

Kultúra

Kultúra

V oblasti kultúry sa nám podarilo zmeniť pôvodnú koncepciu – v súčasnosti už všetky programy zabezpečuje Kultúrny dom Andreja Hlinku, ako inštitúcia, ktorá kompletne zastrešuje kultúrny život mesta. Som rád, že na tomto poli sa nám podarilo dať koncepčne do poriadku všetky aktivity. Ružomberok má napríklad najlepšie jednosálové digitálne kino na Slovensku, pod správu KDAH, a. s. patria aj médiá Ružomberský hlas a Mestská televízia Ružomberok, ktoré sú takisto úspešné a vysoko hodnotené v rámci celej krajiny.

 

Teší ma tiež, že sa nám podarilo investovať prostriedky aj do mestských častí – v Hrboltovej sme kompletne zrekonštruovali budovu súčasného kultúrneho domu, kultúrne domy v Černovej a Bielom Potoku sa tiež dočkali potrebných opráv a rekonštrukcie (okná, kúrenie a pod.).

 

Dlhé roky bolo mojím želaním, aby bola židovská synagóga zrekonštruovaná a slúžila na kultúrno – spoločenské účely, ako sú výstavy, koncerty, divadelné predstavenia, prednášky, semináre.... Spomínam si na obdobie, kedy sme sa spoločne s kolegami pred niekoľkými rokmi snažili svojpomocne dať tento priestor do poriadku. V tom čase sa nám tu podarilo zorganizovať niekoľko podujatí, no vtedajší stav synagógy neumožňoval bez rozsiahlejšej rekonštrukcie využívať ju na kultúrne podujatia pravidelne.

 

Dnes môžem povedať, že sa nám to spoločnými silami podarilo, a že ma veľmi teší, že máme v meste ďalší objekt, ktorý bude slúžiť na kultúrne aktivity, a že sa nám splnilo dlhoročné prianie. Židovskú synagógu sme odovzdali do užívania len pred niekoľkými dňami, a už ju navštívili stovky Ružomberčanov. Predchádzali tomu rokovania s Ústredným zväzom židovských náboženských obcí na Slovensku, ale aj neľahké prípravy samotných stavebných a reštaurátorských prác. Hodnota tejto investície bola viac ako 800 tisíc eur. Verím, že sa dočkáme v tomto objekte nejedného obohacujúceho podujatia.

 

V spolupráci s KDAH, a. s. sme každoročne organizovali pravidelné podujatia – Dni mesta Ružomberok, ktorým sme dali novú kvalitu aj v tom, že trvajú vždy dva mesiace, Kultúrne leto, Ružový festival, Ružomberský adventný kalendár, Nedeľu vo Vlkolínci a mnoho ďalších – divadelné predstavenia, výstavy, koncerty... Niekoľko vernisáží a výstav sme pripravili aj priamo v budove mestského úradu – boli to výstavy fotografií, detských výtvarných prác, architektonických návrhov... Aj takýmto spôsobom sme pre obyvateľov mesta zatraktívnili priestory radnice.

 

Pri budove bývalého rektorátu na Námestí Andreja Hlinku sme vytvorili Park Jána Pavla II., čím sme si uctili tohto výnimočného pápeža.

 

V roku 2014 sme zorganizovali celonárodnú spomienku pri príležitosti 150. výročia narodenia Andreja Hlinku. Prvý krát sa Mesto Ružomberok stalo hlavným organizátorom osláv takéhoto rozsahu. Trojdňové podujatie sa uskutočnilo v Ružomberku a Černovej. Takisto po prvý krát sme pri tejto príležitosti udelili Cenu Andreja Hlinku piatim osobnostiam. Cena Andreja Hlinku sa bude môcť podľa schváleného štatútu udeľovať každoročne.  

12. november 2014

Ďakujem vám všetkým za účasť na stretnutiach so mnou v uplynulých dňoch. Veľmi si vážim každý rozhovor a podporu, ktorú som dostal. Verím, že sa rozhodneme vo voľbách na základe pravdivých informácií, na ktoré vás aj takto pozývam.

11. november 2014

Ďakujem za stretnutia uplynulých dní - v Baničnom a na Rovni. Som rád, že bol priestor na otázky a vysvetlenie niektorých tém. Okrem toho, mám čerstvú pozitívnu správu - Ružomberok je považovaný za 6. najkrajšie mesto Slovenska zo 139 hodnotených miest.

10. november 2014

Pozrite si môj nový TV spot.

7. november 2014

Pozrite si fotografie zo slávnostného odovzdania novej budovy mestskej polície.

6. november 2014

Po 23 rokoch sa nám konečne podarilo presťahovať mestskú políciu do dôstojných priestorov. Od 11. 11. bude sídliť na ul. A. Bernoláka 44.

4. november 2014
Stretol som sa s obyvateľmi mestskej časti Černová. Ďakujem za čas, ktorý sme si navzájom mohli venovať.
3. november 2014
Vo Veľkej dvorane Kultúrneho domu Andreja Hlinku som mal stretnutie s ružomberskými seniormi. Spoločne sme si užili pripravený kultúrny program, aj sme si zatancovali. Dúfam, že sa všetkým páčilo.
31. október 2014

Máme pred sebou Sviatok všetkých svätých a Pamiatku zosnulých. Prajem Vám pokojné dni v tichej spomienke...

30. október 2014

Dnes som v kine Kultúra prijal sľub členov okrskových komisií a zúčastnil som sa na dvoch diskusiách kandidátov na primátora mesta.

29. október 2014

Slávnostne sme odovzdali do užívania židovskú synagógu, ktorá bude slúžiť na kultúrne a spoločenské účely. Veľmi ma teší, že sa po dlhých rokoch podarila rekonštrukcia tohto nádherného objektu.

27. október 2014

Do Ružomberka dnes zavítal minister školstva, vedy, výskumu a športu Peter Pellegrini. Navštívil aj zrekonštruovanú základnú školu na Bystrickej ceste.

26. október 2014

Bol som na otvorení každoročného podujatia Beh okolo Sidorova a zablahoželal som jubilantom v Bielom Potoku k ich sviatkom.

25. október 2014

Dnes sme si na cintoríne v Černovej pripomenuli Černovskú tragédiu.

17. október 2014

Máme spolu s ostatnými kandidátmi na primátora Ružomberka za sebou prvú televíznu diskusiu.

15. október 2014

Stretol som sa s Radou starších a potom som zablahoželal jubilantom v meste Ružomberok. Všetko dobré ešte raz!

12. október 2014

Dnes som sa stretol s jubilantmi v mestskej časti Černová. Ďakujem za milý program a všetkým za účasť.

8. október 2014

Dnes bolo rokovanie mestského zastupiteľstva. V rámci neho sme podpísali aj dohodu o napĺňaní Memoranda so spoločnosťou Mondi SCP, ktorá každý rok podporuje život v našom meste.

5. október 2014

Zablahoželal som jubilantom v mestskej časti Hrboltová. Ešte raz všetkým blahoželám! 

3. október 2014

Vo svojej kancelárii som prijal malajského sultána. 

2. október 2014

Spoločne s kolegami z organizačného tímu Dní Andrej Hlinku sme zhodnotili podujatie ako veľmi vydarené, až na malé problémy s počasím. Ďakujem všetkým za spoluprácu. 

29. september 2014

Bol som na slávnostnej inaugurácii nového rektora Katolíckej univerzity a zahájení akademického roka. Blahoželám a prajem veľa síl! 

28. september 2014

Pozrite si fotografie z Dní Andreja Hlinku.

28. september 2014

Zúčastnil som sa na svätej omši v Černovej a ďalšom programe v tejto mestskej časti v rámci Dní Andreja Hlinku. 

27. september 2014

Dni Andreja Hlinku pokračovali – slávnostná svätá omša v Ružomberku, položenie vencov k soche Andreja Hlinku a popoludní úžasné vystúpenie ružomberských ZUŠ a Spojeného ružomberského spevokolu. 

26. september 2014

Začal sa hlavný program Dní Andreja Hlinku – seminár, odovzdanie ocenení študentom VŠ v literárnej súťaži Hlinkova esej, ale aj festival gospelových skupín a na mestskom úrade bola inaugurácia poštovej známky k tejto príležitosti. Večer koncert Slovenského komorného orchestra, v rámci ktorého mi bolo cťou odovzdať Cenu Andreja Hlinku piatim osobnostiam. 

24. september 2014

V historickej budove Národnej rady som sa zúčastnil na slávnostnom zhromaždení pri príležitosti 150. výročia narodenia Andreja Hlinku. 

20. september 2014

Bolo pre mňa cťou dnes na radnici uvítať nových obyvateľov mesta – detičky narodené v Ružomberku. 

19. september 2014

Mimoriadne mestské zastupiteľstvo. 

16. september 2014

Spoločne s kolegami sme boli na tlačovej konferencii v Bratislave, ktorú sme pripravili pri príležitosti Dní Andreja Hlinku v Ružomberku. 

10. september 2014

Ružomberská lýra seniorov sa tento rok opäť vrátila do Ružomberka. 

© 2010 Ján Pavlík
frage | internetové aplikácie